למה עיצבתי מחדש את מייקליסט?

Share ⤵

TL;DR

האתר של מייקליסט עבר שדרוג - ולא סתם: יש אווטר חדש, עיצוב חדש לאתר ומטרה שונה לחלוטין. מיתוג זה לא לוגו ואם חשבת על מיתוג מחדש עבור העסק (או הפרופיל) שלך, בפוסט הזה אסביר למה עשיתי את המהלך הזה, מה חשוב לדעת לפני שניגשים לתהליך ואיך אפשר לצאת מהצד השני עם תחושת הקלה וסיפוק.
האתר של מייקליסט השתדרג: יש אווטר חדש ועיצוב מחודש לאתר. יהיה מאוד קל לקרוא לזה מיתוג מחדש אבל זה לא נכון 🙅🏻‍♂️ טוב, זה חצי נכון 🤷🏻‍♂️ 
 
טעות נפוצה של עסקים היא לרענן את השפה הויזואלית של העסק (באתר או במדיה חברתית) ולקרוא לזה מיתוג מחדש. למה זו טעות? זו טעות משום שמיתוג דורש יותר מחותמת עם השם של העסק שלנו. הוא יכול לכלול לוגו ותוצרים גרפיים אחרים אבל מדובר בתהליך ארוך בהרבה מעיצוב לוגו בלבד.

מיתוג הוא תהליך של אריזת ערכים

שאלות כאלה עוזרות למקד אותנו בתכנון האסטרטגי של העסק, ובהמשך לארוז את התשובות שלנו בצורה ויזואלית. אני אוהב לפשט את נושא המיתוג ולהשוות אותו להבטחה. למשל, כשהייתי מעצב ובונה אתרים, ההבטחה שלי הייתה ״להעצים עסקים באונליין״ וכל התוצרים שיצרתי עבור העסק הזה; הלוגו, האתר, המודעות, המוצרים והשירותים שהצעתי וצורת ההתבטאות שלי בנושא (קופי) – היו מכוונים להדק את ההבטחה הזו.

אני לא סתם משווה מיתוג להבטחה – הבטחה צריך לקיים. אם אנחנו לא מסוגלים לקיים את ההבטחה שלנו, משהו בפעולות שלנו לא עובד או כבר לא רלוונטי.

למה עושים מיתוג מחדש?

מיתוג מחדש הוא לא רק רענון ויזואלי, כמו שחברות מסוימות נוטות לעשות ולהגיד ״הנה, יש לנו לוגו מעודכן ונראות חדשה – עשינו מיתוג מחדש״ (זה לא). מיתוג מחדש אומר שיש לנו הבטחה חדשה, מה שמוביל לתכנון אסטרטגיה חדש:

  • מה הערכים שמובילים אותנו הפעם?
  • מי האנשים שאנחנו עוזרים להם (לקוחות/עוקבים)?
  • אם הם אותם אנשים, האם יש דרך חדשה שבה אנחנו עוזרים להם?
  • אילו פעולות חדשות קיימות עבורנו שיעזרו לנו לעזור להם?
  • מה המסר שאנחנו רוצים להעביר בתוצרים שלנו?
  • האם השוק השתנה?

כל אלו ועוד הם פרמטרים חשובים שצריך לקחת בחשבון כשפונים לתהליך כזה. אחרי שהבנו את המהות החדשה של העסק כל התוצרים שלנו – בין אם זה הלוגו, האתר, פרופילים במדיות חברתיות, חשבוניות, מוצרים ועוד – יהיו מסונכרנים לפי מה שהבטחנו. במקרה שלי, הבנתי שאני כבר לא יכול לקיים את ההבטחה המקורית משום שמצאתי תשוקה חדשה ביצירת תוכן שלא באה לידי ביטוי במסרים של מייקליסט (ויזואלית וכתובה). לכן חשבתי על הבטחה חדשה עם מטרה וקהל יעד חדשים.

ההבטחה ״לעזור ליוצרי תוכן לבנות ולתחזק קריירה מצליחה״ כוללת שינוי מהותי של האנשים שאני רוצה לעזור להם, הצורה שבה אני עוזר להם ומה שאני עושה ביוםיום. בנוסף לזה, התעוררה מחדש התשוקה שלי לאיור וחיפשתי דרך לשלב את זה בתהליך החדש הזה – תהליך שמעודד יצירה, שיתוף ידע וביטוי עצמי.

איך לשרוד תהליך מיתוג מחדש

כמו שכתבתי קודם, מיתוג מחדש כולל הבטחה חדשה אבל עלינו להבין למה אנחנו רוצים בזה מלכתחילה. שאלות טובות שכדאי לבחון לפני שניגשים לתהליך של מיתוג מחדש:

  • מה חסר כרגע שמיתוג מחדש יכול לפתור?
  • למה אני רוצה לעשות את מה שאני עושה? (בעסק)
  • בא לי להמשיך לעשות את מה שאני עושה?

קל יותר להתחיל עם שאלות שמתחילות עם ״מה״ ו-״איך״ משום שהם פרקטיות ופונות ההגיוני במוח שלנו. לעומת זאת, שאלות של ״למה״ מעוררות תגובה רגשית ועלולות להיות קשוחות יותר. זה לגמרי בסדר.

אם חשבתם על לעשות מיתוג מחדש או להתחיל תהליך מיתוג, אני מקווה שהפוסט הזה עשה קצת סדר בראש ועזר לכם להגיע מוכנים יותר לתהליך.

Michael Farber

Michael Farber

Content creator, productivity enthusiast, and a former workaholic. I love writing about anything that has to do with self-improvement and giving the occasional lecture. Hybrid Argentinian, currently living in Tel-Aviv.
מייקליסט
שם עצם · מַאי-קְה-לִיסְט

החבר המגניב הזה שמארגן אותך עם טיפים שווים ליצירת תוכן איכותי ישירות לאינבוקס שלך. 

*מבטיח לשלוח ספאם מדי פעם. גם יוצרי תוכן צריכים להתפרנס איכשהו…
אבל לא משהו חופר מדי, מבטיח. תוכל/י להסיר את עצמך מהרשימה מתי שתרצה/י.

Creator's Lab

Create & Manager your content like a pro with this ultimate Notion Creator's Template.

Creator's Toolkit

Every digital tool you need to build your digital empire.

Figma Template for IG Carousels

Start creating content for your Instagram profile using this FREE Figma template.

What's your take away? Share below

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

By commenting  you agree to the site’s terms of use and privacy policy.

Want to Learn how to Create Earn from  grow with content?

From time to time I send an email with valuable tips for creating quality content straight to your inbox.
You can remove yourself whenever you want. For more details you can go to privacy policy on the site.
cookie illustrations

This website uses gluten-free cookies to ensure you're having an amazing experience. By browsing this website you agree with its privacy policy .

Welcome to the club!

You'll receive an email soon to approve registration :)
It might end up in the spam folder, so you check there too, just in case.

By the way, I make helpful content on these channel, follow me there!